Share

Pod płaszczem błogosławionych

Dom Misyjny w Michałowicach

Dom Misyjny w Michałowicach pod Warszawą to jedyne miejsce, którego patronami są wszyscy czterej werbiści męczennicy, zamordowani w czasie II wojny światowej: ojcowie Ludwik Mzyk, Stanisław Kubista i Alojzy Liguda oraz brat Grzegorz Frąckowiak. Jego mieszkańcy zajmują się przede wszystkim przyjmowaniem i pomocą misjonarzom wracającym na jakiś czas do ojczyzny. Drugim ważnym zadaniem jest korespondencja z dobrodziejami i posługa duszpasterska.

Werbistowski Dom Misyjny w Michałowicach istnieje od 2004 r., ale współbracia przybyli tutaj cztery lata wcześniej. Jego powstanie było odpowiedzią na potrzebę stworzenia przestrzeni dla ciągle zwiększającej się liczby werbistów pracujących poza granicami Polski. Otoczony ogrodem dwupiętrowy budynek to miejsce, w którym znajdują przystanek misjonarze z różnych powodów przyjeżdżający do ojczyzny. Jest usytuowany blisko lotniska na Okęciu, dlatego dotarcie do niego po przylocie nie stanowi problemu.

Karolina Mrozek

 

 

 

 

Więcej w najnowszym numerze miesięcznikawinietka small

 

 

 

Miesięcznik MISJONARZ
ul. Ostrobramska 98, 04-118 Warszawa
Tel.: +48 22 280 99 65
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.