Share

Świat misyjny – Papua-Nowa Gwinea

Kraj mojej nowej misji

Czasem słyszę pytanie, dlaczego na kraj mojej nowej misji wybrałem Papuę-Nową Gwineę, zamiast wrócić do Ghany, gdzie spędziłem kilka lat i z którą mogę czuć się bardziej związany.

Rzeczywiście, Ghana była krajem mojego pierwszego przeznaczenia misyjnego i to tam przeszedłem trudny proces uczenia się życia w nowej kulturze, który w końcu pozwolił mi czuć się w tym kraju prawie jak u siebie. Jednak odpowiedź na postawione pytanie nie jest tak do końca jednoznaczna i nawet sam nie potrafię sobie na nie odpowiedzieć. Jednocześnie wierzę, że Bóg ma swój własny sposób prowadzenia każdego z nas. Czasami po prostu zawierzamy Mu i zdajemy się na Jego plan wobec nas. Dlatego nasze ludzkie historie i ścieżki życia są jedyne i niepowtarzalne. Nawet nie warto się silić, aby porównywać jedno życie ludzkie do drugiego i jedną drogę powołania z drugą. Każda jest inna, niezwykła, jedyna w swoim rodzaju, ale też, w co wierzę, jest częścią wielkiego Bożego planu.

Władysław Madziar SVD

 

 

 

 

 

Więcej w najnowszym numerze miesięcznikawinietka small

 

Miesięcznik MISJONARZ
ul. Ostrobramska 98, 04-118 Warszawa
Tel.: +48 22 280 99 65
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.