Share

W świetle Słowa

My, utrudzeni

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie (Mt 11,28-30).

Lipiec i sierpień to tradycyjnie u nas czas urlopów i wypoczynku. W moim przypadku wakacyjny pobyt w domu rodzinnym kojarzy mi się szczególnie z jednym momentem. W samym centrum naszego miasta, przy skrzyżowaniu głównych ulic i nieopodal jeziora stoi duży, neogotycki kościół. Ile razy jestem w pobliżu, zawsze staram się do niego zajrzeć. Wchodzi się  am jak do innego świata. Na zewnątrz pozostaje skwar dnia, pośpiech ludzi, hałas i spaliny. Tam jest inaczej: panuje ożywczy chłód, delikatny półmrok i wszechogarniająca cisza. Czuje się prawdziwą ulgę. Wtedy przypominam sobie słowa Chrystusa: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni jesteście. Dodam, że ten kościół jest pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Andrzej Danilewicz SVD

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej w najnowszym numerze miesięcznikawinietka small

 

Miesięcznik MISJONARZ
ul. Ostrobramska 98, 04-118 Warszawa
Tel.: +48 22 610 78 70 w. 15
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W następnych numerach:

  • Adam Brodzik SVD, Dobro – mimo wszystko
  • Marek Ostrycharz SVD, Niecodzienne wydarzenia w historii...