Share

Drodzy Czytelnicy!

W życiu człowieka wszystko się przeplata – radości i smutki, codzienność i świętowanie, praca i odpoczynek, bycie na pustyni i w oazie... Wszystko ma swój czas – chciałoby się powtórzyć za Koheletem (zob. Koh 3,1-9).

Tak jest również z doborem artykułów składających się na wakacyjny numer „Misjonarza”. Począwszy od pierwszego artykułu, z wdzięczną nazwą „Bandundu” w tytule, a skończywszy na korespondencji z Kostaryki (s. 28-30), w której oprócz relacji ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie mamy informacje dotyczące codzienności misjonarza-proboszcza i jego trzódki wiernych. Następnie mamy ciekawostkę: Jak się bowiem okazuje, mylące mogą być „dostojne” jubileusze, bo nawet 125 lat obecności Kościoła katolickiego w Ghanie nie wyeliminowało tradycyjnych wierzeń wśród mieszkańców tego kraju, o czym przekonał się o. Janusz Schilitz SVD podczas wizyty u chorego dzień po uroczystościach jubileuszowych (s. 6-7). Z kolei z Argentyny o. Andrzej Mochalski SVD doniósł o zaangażowaniu świeckich w akcje misyjne w tym kraju, i to zaangażowaniu kosztem własnego urlopu. Natomiast o. Władysław Madziar SVD podzielił się refleksją o „nieoczekiwanej zmianie miejsc” – sytuacji pokazującej, że niczego nie można być w życiu pewnym, a także konieczności otwartości na to, do czego wzywa Bóg, z czym wiąże się dyspozycyjność i odwaga (s. 18-19). O ciekawym doświadczeniu z pobytu w Ekwadorze w ramach Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego APOLLOS opowiedział absolwent prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Mateusz Wosiński (s. 20-21). Cieszy, że  są młodzi ludzie, mający piękne marzenia i realizujący je poprzez wolontariat. Również w naszych stałych cyklach znalazły się interesujące materiały, zawierające wciągające historie, dostarczające zarazem strawy duchowej.

Całą zawartość wakacyjnego numeru „Misjonarza” Drogim Czytelnikom gorąco polecamy. Niech lektura werbistowskiego miesięcznika skłoni do odpowiedzi na ważne pytania: W Kogo i w co wierzę? Komu ufam? Kogo i co stawiam na pierwszym miejscu? Jak wygląda moja lista priorytetów?

Życzymy dobrej lektury, a także dobrego czasu letnich miesięcy – czy to w pracy, czy to na urlopie.

Lidia Popielewicz

 

 

 

 

 

 

Miesięcznik MISJONARZ
ul. Ostrobramska 98, 04-118 Warszawa
Tel.: +48 22 610 78 70 w. 15
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W następnych numerach:

  • Władysław Madziar SVD, „Nie zapomnij o nas"
  • Ewa Pliszczak SSpS, Nikt nie opuszcza swego kraju bez powodu