Share

Misja Syberia i Daleki Wschód

Przesyłam pozdrowienia z mojej misji na Syberii i Dalekim Wschodzie, a więc z Kamczatki, Magadanu, Chabarowska, Abakanu, Listwianki i Irkucka – z miejsc należących do naszej diecezji św. Józefa.

W wyżej wymienionych miejscach organizujemy spotkania formacyjne dla najaktywniejszych parafian – mieszkańców, którzy włączają się w różne zadania ewangelizacyjne. Miejsca te, w których odbywają się także rekolekcje, dzielą od siebie nie setki, a tysiące kilometrów. I choć formacja stała katechetów i kościelnych animatorów sporo kosztuje, to ją prowadzimy, gdyż jest bardzo ważna i bardzo potrzebna. Większość dzisiejszych „parafialnych aktywistów” jest zbyt krótko w Kościele, a to oznacza, że ich wiara nie zapuściła jeszcze głębokich korzeni w sercach. Często ich rodzice byli niewierzący, więc nie mogli przekazać swoim dzieciom tego, co my w sposób naturalny otrzymaliśmy w swoich rodzinach i co było dla nas częścią codziennego życia.

Hiacynta Lorenc SSpS • ROSJA

 

 

 

 

Więcej w najnowszym numerze miesięcznikawinietka small

 

 

Miesięcznik MISJONARZ
ul. Ostrobramska 98, 04-118 Warszawa
Tel.: +48 22 280 99 65
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W następnych numerach:

  • Maciej Józefczuk SVD, Porozmawiajmy!
  • Rozmowa z o. Stanisławem Różem SVD, Misje między Afryką a Alaską