Share

Proces synodalny i Mega-Misja

W historii Kościoła zawsze zachodziły zmiany. Większe czy mniejsze, ale zawsze wpływały i wciąż wpływają na naszą wiarę.

Śmiem twierdzić, że taką bardzo zauważalną zmianą w archidiecezji Meksyk jest wdrażanie programu pastoralnego kard. Carlosa Aguiara Retesa, prymasa Meksyku. Jest on już 36. biskupem stolicy tego kraju. Mianowany został 7 grudnia 2017 r., a jego ingres miał miejsce 5 lutego 2018 r., we wspomnienie św. Filipa od Jezusa de Las Casas, pierwszego meksykańskiego świętego i męczennika. Kiedy kard. Retes był biskupem diecezji Texcoco i Sekretarzem Generalnym CELAM – Rady Biskupów Ameryki Łacińskiej i Karaibów, brał udział w V Ogólnej Konferencji Episkopatów tego regionu w maju 2007 r. w Aparecida, w Brazylii. Wraz z ówczesnym kard. Jorge Bergoglio SJ uczestniczył w redagowaniu końcowego dokumentu tej Konferencji. Od tego czasu łączy ich wielka przyjaźń.

Wiesław Skowroński SVD • MEKSYK

 

 

 

 

 

 

Więcej w najnowszym numerze miesięcznikawinietka small

 

Miesięcznik MISJONARZ
ul. Ostrobramska 98, 04-118 Warszawa
Tel.: +48 22 280 99 65
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W następnych numerach:

  • Maciej Józefczuk SVD, Porozmawiajmy!
  • Rozmowa z o. Stanisławem Różem SVD, Misje między Afryką a Alaską