Share

Ufność Panu ośmiela, by iść dalej

To już piąty rok, jak skupiłem się na prowadzeniu szkoły medycznej. W tym roku akademickim Wydział Medyczny na Divine Word University w Madang będzie miał pierwszych absolwentów.

Praca na uniwersytecie w tym roku skomplikowała się przez zawieszenie zajęć prawie na dwa miesiące, co było spowodowane zagrożeniem pandemią Covid-19. Nasz główny szpital akademicki w Madang na ten czas zamknął drzwi dla studentów. Przeniesienie praktyk studenckich do innego szpitala wymagało wiele pracy organizacyjnej. Dzięki łasce Pana posyłającego ludzi gotowych pomóc, udało się wszystko dopiąć. Studenci odbywający praktyki kliniczne w szpitalach ukończą rok tuż przed Bożym Narodzeniem 2020 r. Pierwsza grupa medyczna, której członkowie uzyskają dyplomy w marcu 2021 r., będzie liczyła 18 absolwentów. Dzięki bardzo oddanym pracownikom Wydziału Medycznego program nauczania rozwija się, zbieramy doświadczenie oraz powiększamy bazę i materiały dydaktyczne. Wciąż musimy pokonywać trudności związane z lokalnym ograniczeniem zasobów w systemie zdrowia, np. poszukujemy internisty gotowego podjąć się nauczania studentów medycyny.

Jerzy Kuźma SVD • PAPUA-NOWA GWINEA

 

 

 

Miesięcznik MISJONARZ
ul. Ostrobramska 98, 04-118 Warszawa
Tel.: +48 22 280 99 65
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W następnych numerach:

  • Michał Tomaszewski SVD, Ojcowie wiary
  • Sylwester Wydra SVD, DRK, Meksyk, a potem Kuba