Share

Świat misyjny – Demokratyczna Republika Konga

Praca dla dobra współbraci

Od stycznia 2016 r. jestem sekretarzem ds. misji w Prowincji Kongo, oprócz tego mam funkcję przełożonego i ekonoma wspólnoty, a od ponad dwóch lat trzymam również pieczę nad małym stadem krów.

Jako sekretarz ds. misji utrzymuję kontakt z 36 werbistami z Konga, pracującymi w 25 krajach świata. Organizuję także animację misyjną w naszych dziewięciu parafiach i mam spotkania z grupami przyjaciół werbistów, takich grup mamy tutaj 17, oraz poszukuję środków finansowych do mojej pracy, a przede wszystkim dla współbraci, pracujących w biednych parafiach i borykających się czasami z trudnościami finansowymi w prowadzonym przez nich duszpasterstwie. Praca ta nie zawsze jest łatwa i nie zawsze jest powodem do zadowolenia. W ostatnim spotkaniu-skupieniu w grudniu ub.r. w grupie przyjaciół werbistów w Masamuna, parafii prowadzonej przez księży diecezjalnych, uczestniczyły tylko cztery osoby. W tym roku w styczniu poprowadziłem spotkanie – animację misyjną połączoną z Eucharystią w stolicy Konga, Kinszasie. Dwa kolejne takie spotkania odbyły się w marcu.

Alojzy Szczeponek SVD • DEMOKRATYCZNA REPUBLIKA KONGA

 

 

 

 

 

 

Więcej w najnowszym numerze miesięcznikawinietka small

 

Miesięcznik MISJONARZ
ul. Ostrobramska 98, 04-118 Warszawa
Tel.: +48 22 610 78 70 w. 15
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W następnych numerach:

  • Iwona Błaszczyk, Malgaskie dzieci
  • Katarzyna Nowacka SSpS, Hospicjum „La Piedad”
  • Mariusz Mielczarek SVD, Kapelusz na każdą okazję