Share

Nikt nie opuszcza swego kraju bez powodu

Każdy człowiek w świecie odzwierciedla coś z Boskiej chwały. Wszyscy na ziemi jesteśmy dziećmi Bożymi. Jezus w Wieczerniku przekazał swoim uczniom testament: abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem (J 13,34). Tymczasem żyjemy, pamiętając o odpowiedzi Jezusa udzielonej jednemu z uczonych w Piśmie, kiedy ten zapytał Go o największe przykazanie: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego (Mk 12,31). Jednak w Wieczerniku, przed męczeńską śmiercią, Jezus wskazuje na większą miłość – miłość do końca, bez granic, bez względu na różnice i poglądy.

Europa zawsze była i wciąż jest głęboko zakorzeniona w chrześcijańskich wartościach. Myślę, że teraz jest jej szczególny czas na wyznanie wiary w Chrystusa – Boga kochającego każde dziecko. Pytanie, które się nasuwa: czy widzę w drugim człowieku mojego brata lub siostrę, czy się go boję? Czy np. muzułmanin jest moim bratem? Paradoksalnie, wszyscy mamy tego samego przodka – Abrahama.

Ewa Pliszczak SSpS • GRECJA (Ateny)

 
 

 

 

 

 

 

Więcej w najnowszym numerze miesięcznikawinietka small

 

Miesięcznik MISJONARZ
ul. Ostrobramska 98, 04-118 Warszawa
Tel.: +48 22 610 78 70 w. 15
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W następnych numerach:

  • bp Jerzy Mazur SVD, Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny
  • Henryk Kałuża SVD, Zgromadzenie Słowa Bożego – sprawa ludzka czy boska?
  • Jerzy Kuźma SVD, Będziecie moimi świadkami