Share

Dlaczego? Bo kocham Boga i bliźnich

Dziękujemy Bogu za możliwość spotkania się na tej Eucharystii. Jednocześnie dziękujemy za tę szczególną celebrację u ojców werbistów. Jest ona przedłużeniem świętowania Światowego Dnia Misyjnego połączonego z obecnością waszego zgromadzenia na całym świecie. Bardzo wam za to dziękuję.

RELACJA PAN – MISJONARZ
Tematem, który został zaproponowany przez Ojca Świętego na tegoroczny Światowy Dzień Misyjny, są słowa: Oto ja, poślij mnie! (Iz 6,8). Rozmawiałem z papieżem jeszcze przed publikacją orędzia. On doskonale wiedział, że na pracę misyjną składa się wiele różnych wysiłków podejmowanych przez misjonarzy. Jednak pragnął, aby dotknąć  fundamentów, czyli czegoś, co zawsze, bądź prawie zawsze, jest ukryte, czyli głębokiej relacji między Panem, który powołuje, i misjonarzem, który odpowiada z całą gotowością. Taka jest rzeczywistość misji, pewien dramat wewnętrzny; bez tego fundamentu nie istnieje prawdziwa misja. Misja jest naszą tożsamością, jest nią nasza duchowość i nasze życie związane zawsze z Jezusem, który powołuje i wzywa. Każdego dnia wiele razy powołuje mnie i ja wiele razy Mu odpowiadam.

kard. Luis Antonio Tagle

 

 

 

 

Miesięcznik MISJONARZ
ul. Ostrobramska 98, 04-118 Warszawa
Tel.: +48 22 280 99 65
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W następnych numerach:

  • Michał Tomaszewski SVD, Ojcowie wiary
  • Sylwester Wydra SVD, DRK, Meksyk, a potem Kuba