Share

Droga jest moim DOMEM

Droga do Betlejem, do Nazaretu, do Egiptu, na Golgotę, do Emaus... Droga jest moim DOMEM. W drodze spotykam ciebie, człowieka w drodze, objawiającego mi Boga-Człowieka, który jest Drogą i Prawdą i Życiem.

Na misyjnych drogach mojego życia spotkałam wielu ludzi z różnych narodów, którzy jak pradawni Izraelici oczekiwali i poszukiwali światła nadziei pośród ciemności otaczającego ich świata. Czy to będzie Inuita z północnej Kanady, czy też migrant i uchodźca z Kolumbii, Meksyku, Gwatemali, Wietnamu, Iraku, Syrii, Ghany, Palestyny, Chile, Peru, Polski... – każdy człowiek szuka i pragnie dla siebie i swojej rodziny warunków godnych ludzkiego życia. Wielu z nich – czy to w swojej ziemi ojczystej, czy też opuszczając ją – wołało i ciągle woła: Przyjdź, Panie Jezu, i oświeć ciemności, które nas otaczają. Przyjdź i wyzwól nas z niewoli grzechu, przemocy i niemocy, wojny i ran, ubóstwa i chorób, beznadziei... Zupełnie jak w „Śpiewniku kościelnym” ks. Jana Siedleckiego: „Przyjdź, Panie Jezu, aby nas ocalić, w Tobie nadzieja, w Tobie zaufanie. Przyjdź, Panie, wybaw nas, przyjdź, Panie, bo już czas”.

Małgorzata Teresa Bukowska FMM

 

 

 

Miesięcznik MISJONARZ
ul. Ostrobramska 98, 04-118 Warszawa
Tel.: +48 22 280 99 65
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W następnych numerach:

  • Piotr Nawrot SVD, Muzyka i wyjazd na misje
  • Józef Maciołek SVD, Powojenna odbudowa i rozwój misji w Nowej Gwinei