Share

Na misji w Yobai-Baniwara

Z niepokojem śledzimy wiadomości o rozprzestrzenianiu się koronawirusa na całym świecie. W Papui-Nowej Gwinei mieliśmy restrykcje związane z pandemią pod koniec marca i w kwietniu ub.r. Jednak od czerwca ub.r. nie mamy tu prawie żadnych ograniczeń, oprócz wyjazdów za granicę i przyjazdów z zagranicy. Kiedy piszę te słowa, mieliśmy potwierdzonych 760 przypadków, wyzdrowiało 601 osób, zmarło 9.

W ubiegłym roku kalendarzowym wiele się wydarzyło na mojej głównej misji w Yobai-Baniwara. W lutym zainstalowaliśmy kolektory słoneczne, wytwarzające prąd elektryczny 24 godziny na dobę. Wystarcza na działanie lodówki, pralki i oświetlenia. Pod koniec marca zakupiliśmy motocykl dla misji – bardzo pomocny w odwiedzaniu stacji dojazdowych. Mieliśmy też na misji seminarzystę diecezjalnego na praktyce duszpasterskiej. Wielkim przedsięwzięciem było też ścięcie kilku drzew, wypożyczenie przenośnego tartaku i pocięcie drewna na deski. Obecnie stolarze przygotowują stoły i łóżka piętrowe do naszego parafialnego centrum pastoralnego. Resztę drewna wykorzystamy na odnowienie dachu na misji i w centrum pastoralnym.

Grzegorz Kubowicz SVD • PAPUA-NOWA GWINEA

 

 

 

 

 

 

 

Miesięcznik MISJONARZ
ul. Ostrobramska 98, 04-118 Warszawa
Tel.: +48 22 280 99 65
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W następnych numerach:

  • Grzegorz Burbeła SVD, Polak i Indonezyjczyk wśród Węgrów
  • Stanisław Róż SVD, Lato na Alasce